top of page

KILKA SŁÓW O NAS

Nie ma lepszego doświadczenia niż połączenie naszego podopiecznego z kochającym, nowym właścicielem. To dlatego wkładamy tyle czasu, miłości i wysiłku w to, by te wyjątkowe psy znalazły wspaniałe domy.


Nasza Hodowla nie jest nastawiona na wielkie zyski ani nagrody na wystawach. Jesteśmy tu po to aby zarazić miłością do Terierów Brazylijskich jak najwiecej ludzi. Przyjedźcie do naszej Hodowli w odwiedziny, a już po kilku minutach sami przekonacie się, że to naprawdę wyjątkowe psy.

IMG_0236.jpeg

FILOZOFIA I MISJA

Jako odpowiedzialna Hodowla uważnie sprawdzamy potencjalnych właścicieli, aby mieć pewność, że dokładnie rozumieją, co w opiece nad zwierzętami jest najważniejsze. Ze względu na to, że oferowane przez nas zwierzęta należą do rzadkiej i wyjątkowej rasy, sprzedaż prowadzimy na podstawie kolejności zgłoszeń. Aby dowiedzieć się więcej lub zarezerwować konkretne zwierzę, skontaktuj się z nami.

CO TO ZA ŁACIATY TERIER?

Terier brazylijski to niewielki, towarzyski pies, który kocha ruch, a zwłaszcza skakanie. Pierwotnie był psem myśliwskim polującym na drobną zwierzynę, a obecnie jest wspaniałym towarzyszem rodziny, a także niezawodnym stróżem.

Przodkowie teriera brazylijskiego przybyli do Brazylii ze studentami wracającymi z Europejskich uczelni, głównie we Francji i Anglii. Przywieźli oni ze sobą teriery w typie foksteriera czy jack russell teriera. Psy te skrzyżowano następnie z miejscowymi rasami, co po kilku pokoleniach doprowadziło do powstania teriera brazylijskiego.

TERIER ALE JAKBY NIE TERIER

Terier Brazylijski ma tyle wspólnego z terierami co rosa z rosołem :) nie odnajdziemy w nich takiej zawziętości czy upartość co u Jack Rusesella. One są łagodne ale zarazem tak dynamiczne i lekkie w swych zachowaniach, że niczym nie przypominają innych terierów.
To pies, który gdy wypada dzień leżenia na kanapie bardzo chętnie spędzi go z Tobą nie wychylając nosa spod koca. A gdy kolejny dzień to 10 km marsz czy bieg, pobiegnie z Tobą z uśmiechem na pyszczku. Dla nas to PIES IDEALNY potrafi się dostosować w magiczny sposób dosłownie do wszystkiego. Czy to do trybu pracy, czy do planu dnia, dzieci, aktywności właściciela- WSZYSTKIEGO.

JAK TO JEST Z TYMI OGONKAMI

CIEKAWOSTKA 
Jak to jest z tymi ogonkami?Zastanawiacie się który ogonek u Teriera Brazylijskiego jest poprawny? Odpowiedź jest prosta: I KRÓTKI I DŁUGI
Wzorzec dopuszcza odmianę „bobtail” ogon skrócony do kilku kręgów oraz „longtail”ogon długi sięgający nie dalej niż do stawu skokowego psa. 
Ciekawostką jest to, że w jednym miocie mogą urodzić się szczenięta z naturalnie krótkimi jak i naturalnie długimi ogonami

273586982_111045978163144_7985828690196385086_n_edited.jpg

JAK WYGLADA TERIER BRAZYLIJSKI

Terier brazylijski jest psem niewielkich rozmiarów, wzorzec FCI dopuszcza wysokość w kłębie dla suczek od 33 do 38 cm, psy muszą mieścić się w przedziale 35-40 cm. Waga nie może przekroczyć 10 kg, a pies nigdy nie może sprawiać wrażenia ciężkiego. (przy ich ruchliwości i skoczności nadwaga występuje bardzo rzadko)Terier brazylijski jest psem smukłym, jednak o widocznie zarysowanej muskulaturze. Niezmiernie istotne są również proporcje – sylwetka zamyka się w kwadracie, a jej linie są widocznie zaokrąglone.

Umaszczenie:
Terier brazylijski  jest psem krótkowłosym i występuje w czterech odmianach kolorystycznych akceptowalnych przez wzorzec FCI (czarny tricolor, brązowy tricolor oraz błękitny tricolor oraz  isabel tricolor).
Należy jednak pamiętać, że dominującym kolorem musi być biel, a kolor powinien występować jedynie w formie łat na ciele oraz głowie.

IMG_3106_edited.png

PSI SPORTOWIEC

Bardzo ciężko jest zmęczyć TB, te psy dzięki swej lekkiej budowie oraz świetnemu zdrowiu są wspaniałymi towarzyszami w psich sportach, jeśli szukacie kompana donosework, agility, flyball, frisbee, czy rally-o znaleźliście idealnego kompana. Bieganie po łąkach, placach zabaw dla psów z przeszkodami, kopanie dołków na plaży, każda aktywność jest WSKAZANA dla tych łaciatych iskierek.

IMG_0236.jpeg
IMG_6636_edited.jpg

BEZ SWOJEGO CZŁOWIEKA ANI RUSZ!

Kolejny dowód na to jak mało w nich z teriera to fakt, że są nierozłączne i bardzo przywiązane do swojej rodziny. Niczym Owczarek potrafią podążać całymi dniami za swoim właścicielem. Są wierne i niezwykle oddane, inni ludzie mogliby w ogóle nie istnieć :) Do obcych podchodzą z dużym dystansem jednak nigdy nie reagują agresywnie, mogą za to bliskie podejście do nas "okrzyczeć" jakąś osobę naprawdę głośno.Pomimo swojego ogromnego przywiązania do rodziny i swojego człowieka zostając same w domu szybko przechodzą w tryb odpoczynku i lenistwa. Pod warunkiem, że zapewnimy im więcej czasu niż szybki spacer wkoło bloku czy dwukrotne rzucenie piłki. Z TB można bawić się na wiele sposobów. Wystarczy mały skrawek zieleni lub łąki żeby pobawić się w aportowanie, bieganie czy to co kochają najbardziej czyli skakanie:)

TOWARZYSZ PODRÓŻY

Dzięki ich idealnym rozmiarom- bo nie są to psy rasy małej ani dużej - sprawdzają się znakomicie jako towarzysze podróży. Nasze Teriery Bajka i Szajba podróżują z nami dosłownie wszędzie. Nie wyobrażam sobie lepszych kompanów. Chodzenie po górskich szlakach całymi dniami, wylegiwanie się w cieniu na plaży, wędkowanie, elegancki hotel - co nie rzucimy na weekend IM PASUJE i spisują się naprawdę bardzo dobrze. Ale jest to też wynikiem tego, że od szczenięcych lat były przy nas na wakacjach, świętach, odwiedzinach u rodziny czy znajomych.

IMG_6497.jpeg

PIELĘGNACJA

W skrócie można powiedzieć, że pielęgnacja TB nie istnieje:) Posiadają one krótką ale bardzo gładką sierść, dzięki czemu ich pielęgnacja kończy się na kąpieli, gdy bardzo ubrudzą się w deszczowy spacer, choć czasem wystarczy przetarcie ich wilgotnym ręcznikiem. Pielęgnacja to dobrze zbilansowana karma oraz suplementacja a wtedy sierść jest błyszcząca, intensywna w kolorach. Przy sezonach gubienia sierści wyczesujemy swoje sunie szczotką dzięki czemu proces wymiany trwa bardzo krótko i jest mało zauważalny.

IMG_2612.jpeg

TERIERY I DZIECI

Relacje z dziećmi można opisać prosto: dzieci terierom brazylijskim nie przeszkadzają:) te psy oprócz ciagłego przytulania mają w sobie z kota to, że gdy dziecko za mocno szczypie lub ciągnie za uszy one odchodzą w spokojne dla nich miejsce. Gdy dzieci są starsze i nadają się już na kompana zabaw, treningów, aportowania czy innych ciekawych zajęć napewno TB nie odpuszczą ich na krok. Dzięki swojemu zrównoważonemu charakterowi, dużej ilości luźnej skóry i lekkiej posturze są idealnymi przyjaciółmi dla dzieci od najmłodszych lat.
Nasze teriery pokochały naszą córkę od pierwszego dnia, ale należy pamiętać o tym, że szczenię TB w momencie zmiany domu (8 tygodni) jest naprawdę małe i kruche i należy bardzo uważać aby dzieci nieświadomie nie zrobiły takiemu maluchowi żadnej krzywdy.

IMG_2818_edited.jpg
bottom of page